пн-чт 9.00-21.00, пт - 9.00-20.00

Спортивні електронні табло

Електронні спортивні табло - це пристрої, які транслюють всі дані про змаганнях та інших заходах в режимі реального часу. Часто екрани використовуються не тільки для трансляцій, але і для реклами або показу повтору. Пристрої повідомляють відвідувачів закладу або стадіону про рахунок, минулому часі і надають інформацію про хід гри. Вони дозволяють створити особливу атмосферу, так як спортивні вболівальники не пропустять ні один важливий момент матчу.

Навіщо потрібні електронні спортивні табло

Сучасні електронні екрани дозволяють транслювати зображення з високою роздільною здатністю, завдяки чому спортивні події здаються більш видовищними, цікавіше, а стадіон вважається більш престижним. Часто пристрої використовують для маркетингових цілей - там показують спонсорську рекламу, що підвищує її ефективність. На стадіонах екрани застосовуються по максимуму, щоб напевно окупити всі вкладення. Електронні табло дозволяють глядачам побачити всі важливі моменти, не встаючи зі своїх місць, що особливо актуально для марафонів, змагань з біатлону або гонок, коли неможливо встежити за всім, сидячи в своєму кріслі. Вболівальники можуть просто дивитися на табло і бути в курсі всього, що відбувається.

Облаштування спортивних екранів

Стандартні спортивні табло складаються з кабінетів і модулів. Один модуль - це плата, в якій є схеми, світлодіоди і спеціальна світлодіодна маска. Кілька модулів представляють собою кабінет. Це окремий фрагмент спортивного екрану, в якому і знаходяться всі світлодіодні пристрої, механізми для ефективного охолодження і блоки живлення. Іноді сам кабінет використовується не тільки як елемент спортивного екрану, але і як сам екран або його невелика частина. Завдяки технологіям їх можна з'єднувати один з одним таким чином, що глядачі не помітять місця стику і шви не будуть видні. Коли кілька кабінетів з'єднуються в один екран, їх об'єднують комплектуючими: передають і приймають платами, які контролюються головним контролером. Він гарантує розподіл сигналів між різними екранами, на які і виводиться основна картинка або її окремі фрагменти.

Сучасні LED-екрани для матчів роблять на основі типів світлодіодів - SMD. Цей тип світлодіода підходить під різні умови використання і цілі експлуатації.

SMD экрани

Такий тип електронних табло дає високу точність і деталізацію зображення. SMD екрани роблять з невеликих світлодіодів. Червоний, зелений і синій кристали мають у своєму розпорядженні в одній колбі, і вся конструкція монтується на плату. Між усіма елементами залишається невелика відстань, а завдяки їхньому маленькому розміру картина виходить більш насиченою і детальної. Виділяють основні особливості таких екранів:

 • кут огляду - в середньому він дорівнює 120°, тому картинку буде видно практично з будь-якого ракурсу;
 • технологічність - це найсучасніший вид світлодіодів і спосіб їх розташування в конструкції;
 • велика кількість кольорів - такий екран досить яскравий і виробляє більш деталізоване і якісне зображення.

У SMD екранів максимально герметичний корпус. Він добре працює на вулиці, так як досить пристосований до різними показниками вологості, також витримує різкі зміни температурних режимів.

Види електронних табло

Більшість моделей спортивних табло універсальні. Їх використовують практично для будь-яких видів спорту: волейболу, футболу, тенісу, гонок, хокею, бейсболу та інших. Кожен з екранів можна запрограмувати під певні характеристики, щоб вся інформація про матчі демонструвалася в обраному форматі. Деякі з моделей можуть мати особливий функціонал, який залежить від деяких умов використання.

Для футболу

Важливо, щоб у такого електронного табло був широкий кут огляду. Вони використовуються на вулиці, тому для табло дуже важлива висока яскравість. Денне світло не повинно перешкоджати глядачам побачити ключові моменти матчу, рахунок, час та інші дані, тому зображення повинне залишатися яскравим і насиченим. Ці ж моменти стосуються і інших пристроїв, які використовуються під відкритим небом.

Для бассейну

Для змагань з плавання потрібно використовувати електронні табло із захистом від підвищеної вологості, щоб бризки води не пошкодили конструкцію. LED-екрани можна використовувати для таких цілей, вони дають яскраву і насичену картинку в приміщенні.

Для хоккею

У хокейних матчах електронні табло використовуються в приміщенні, часто такі ж використовуються в спеціальних комплексах або школах. Важливо вибрати модель потрібної конфігурації, яка підійде для потрібних розмірів приміщення. У них часто використовується штучне освітлення, тому висока яскравість грає ключову роль. Таке табло повинно показувати не тільки період, час матчу і рахунок, а також номери гравців в разі видалення, час цього видалення. Потрібно передбачити наявність таймера зворотного відліку. Також екран повинен мати сигнальні сирени, щоб не встановлювати для цього додаткові пристрої.

Для тенісу

Електронні табло повинні показувати час, рахунки сетів і геймів, подачі і імена гравців. Найчастіше для тенісних змагань використовують переносні екрани. Професійні майданчики працюють зі стаціонарними екранами, які практично нічим не відрізняються від переносних в плані розширеного функціоналу.

Для рингу

Для того, щоб обстановка під час змагань була ефектною і цікавою, встановлюють моделі з найвищою яскравістю і гарною якістю картинки. Такі екрани повинні показувати всю інформацію про бій, дані про учасників, нерідко вони використовуються для показу реклами спонсорів.

Для авто- и мотоспорту

Цей спортивний екран повинен відображати багато інформації. Там враховуються всі імена гонщиків, їх номери, загальний час заїзду та окремих кіл, деякі результати (наприклад, найшвидше коло, тип гуми або кількість піт стопів).

Для рухомого рядка

Це окремий вид екрану, який представляє собою екран тільки з рухомим рядком, де показується вся важлива інформація у вигляді тексту. Найчастіше в конструкції використовуються монохромні світлодіоди. Вони починають світитися в потрібному порядку, тим самим шикуючись в текст. Як правило, екрани для біжучого рядка використовуються тільки для інформування вболівальників і показу текстової реклами.

За якими критеріями вибирати електронне табло

Спочатку потрібно визначитися з тим, для якої саме мети ви будете використовувати екран, в яких умовах він буде використовуватися і то, з якої відстані глядачам потрібно буде дивитися на нього. Потрібно враховувати:

 • висоту і розміри цифр;
 • розмір табло;
 • дальність видимості;
 • яскравість;
 • наявність додаткового захисту корпусу;
 • можливий кут огляду;
 • функціональність;
 • вид світлодіодів.

Ціновий діапазон

Вартість спортивних екранів залежить від їх розмірів, додаткового захисту, особливостей конструкції і типу світлодіодів. Для професійних змагань, які проходять на рингах, льодових палацах або стадіонах, потрібно купити найякіснішу модель.

Хороший електронний екран допоможе підняти прибуток, залучити нових спонсорів, збільшити кількість показів реклами і залучити на стадіон нових глядачів. Він візуально покращує престижність і статус заходу, так як будь-які події будуть більш видовищними і цікавими.

Залишилися питання?

Звертайтеся! Допоможемо Вам з підбором