пн-чт 9.00-21.00, пт - 9.00-20.00

Характеристика ЛЕД-екранів в аеропортах і вокзалах

Робота світлодіодних екранів грунтується на використанні спеціальних напівпровідників, здатних випромінювати світло при дії електричного струму. На ЛЕД екрані утворюються пікселі різних кольорів, розмір яких залежить від конкретної моделі екрану і може варіюватися від одного до двадцяти п'яти міліметрів.

Дані пристрої широко використовуються в сфері реклами, для оформлення фасадів будівель і стадіонів, а також - на вокзалах і в аеропортах. Ефективність застосування ЛЕД екранів в останньому випадку обумовлена декількома факторами:

  • моделі великих світлодіодних екранів чудово підходять для масштабних приміщень вокзалів і аеропортів;
  • ЛЕД-екран забезпечує картинку високої чіткості і великого кута огляду;
  • світлодіодні екрани відрізняються порівняно невеликою вартістю і тривалим терміном використання.

Види ЛЕД-екранів

Перше, що цікавить пасажирів та зустрічаючих в будівлі вокзалу або аеропорту - це розклад поїздів або рейсів, графік роботи терміналів або залізничних платформ, а також всілякі покажчики. Для відображення цих даних використовують спеціальне табло, яке часто містить і іншу корисну інформацію (про погоду, перевезення багажу, зміни в графіку роботи платформ і т.п.). Щоб вмістити всю необхідну інформацію, потрібен екран значних розмірів і з максимальною чіткістю зображення.

Сьогодні для виробництва світлодіодних екранів використовують дві технології:

  1. DIP - забезпечує більш яскраві зображення, а монтаж діодів відносно простий і може проводитися вручну. Ця технологія використовує світлодіоди на ніжках різних кольорів і кожен піксель включає не менше трьох діодів.
  2. SMD - забезпечує найвищу чіткість зображення і відрізняється тривалим терміном служби. Це нова і більш складна технологія в порівнянні з попередньою. Кожен діод складається з трьох напівпровідників, які світяться з різною інтенсивністю під впливом різної сили струму. В даному випадку діоди не мають ніжок - їх не можна монтувати вручну без спеціального обладнання.

Які екрани підходять для розміщення всередині вокзалів і аеропортів?

Сьогодні в якості інформаційних табло в приміщеннях вокзалів і аеропортів використовуються обидва види екранів, хоча загальний перехід на нову технологію SMD вже явно намітився.

Як правило, аеропорти і вокзали великих міст містять більш сучасні ЛЕД екрани, а вокзали в невеликих населених пунктах - екрани з технологією DIP або зовсім ніяких.

Перехід на LED технологію SMD пояснюється її важливими перевагами для використання всередині вокзалів і аеропортів.

Висока чіткість

Сучасні ЛЕД-екрани забезпечують кращу читабельність тексту, ніж табло з технологією DIP. Такий екран дозволяє розмістити більше корисної інформації, яку можна добре розглянути здалеку.

Кращий кут огляду

А саме - до 120 градусів. При такій величині кута огляду все ще можна читати текст на табло без будь-яких втрат.

Висока роздільна здатність

З більш високою роздільною здатністю SMD пов'язана важлива особливість сприйняття зображень: навіть на ближньому відстані воно не втрачає чіткості і розбірливості. Екрани з DIP-технологією мають нижчу роздільну здатність, через що текст поблизу може розпливатися і ставати нерозбірливим. Іншими словами - добре сприймати текст на новітніх екранах можна з більш близької відстані, ніж на екранах DIP.

Тривале використання

ЛЕД-екрани, розроблені на основі технології DIP, більш стійкі до впливу зовнішнього середовища. Нерідко їх використовують в якості вивісок будівель або для показу зовнішньої реклами. Однак період експлуатації самої технології обмежений десятьма роками, в той час як SMD може працювати до п'ятнадцяти років.

Проте, остання має більшу чутливість до зовнішніх умов і менш підходить для зовнішнього розміщення. У приміщення ж вокзалів і аеропортів, де ЛЕД екран не будете отримувати будь-які негативні зовнішні впливи, застосування SMD повністю виправдано і вельми доцільно.

Які моделі користуються популярністю?

Indoor P4 – оптимальний варіант для невеликих табло і покажчиків. Хороша читабельність тексту - з відстані від чотирьох метрів, кут огляду - до ста двадцяти градусів. Габарити модуля - 512х512 мм.

P6 – підійде для середніх за розміром табло, які будуть видні з дальньої відстані. Хороша читаність - з відстані від шести метрів, кут огляду - сто двадцять градусів. Габарити модуля - 576х576 мм.

P10 – модель з габаритами модуля 321х160 мм, при габаритах стандартного кабінету - 640х640 мм. Хороша читаність - з відстані від десяти метрів. Даний екран стане відмінним варіантом головного табло в будівлі аеропорту або вокзалу. Встановлений на значній висоті від рівня підлоги, він буде видно в будь-якому кінці приміщення.

Що потрібно враховувати, вибираючи екран?

Найголовніша вимога до світлодіодного екрану - це осягнути якомога більшу аудиторію.

Велике значення мають розміри екрану і місце його розміщення. Для пасажирів та зустрічаючих на вокзалах і в аеропортах дані на табло мають особливу важливість, тому інформація повинна добре сприйматися з будь-якої точки приміщення.

Вибір екрану залежить також від типу даних, які будуть на ньому відображатися - текст, статичні картинки, відеоролики. Екрани з високою роздільною здатністю забезпечать відповідно високу якість зображення.

При виборі світлодіодного екрану потрібно враховувати яскравість зображення і кут огляду конкретної моделі. Оскільки вокзальні табло і екрани в аеропортах розміщуються на висоті, необхідно, щоб кут огляду для людини, що читає текст, не перевищував допустимий кут для даного ЛЕД екрану. В іншому випадку читач може «втратити» якусь частину інформації.

Електронне табло - оптимальний спосіб інформувати пасажирів на вокзалах і в аеропортах - ефективний, зручний і при цьому недорогий. Великі табло з розкладом рейсів та іншою корисною інформацією, а також ЛЕД покажчики, які проглядаються з різних точок вокзалу, допоможуть швидше зорієнтуватися в часі і просторі, значно полегшуючи життя пасажирам, проводжав і зустрічаючим.

Залишилися питання?

Звертайтеся! Допоможемо Вам з підбором